Платні послуги у черкаських лікарнях зростуть на 70%

Платні послуги у черкаських лікарнях зростуть на 70%

У черкаських лікарнях зростуть тарифи на платні послуги. Їхній перелік був визначений ще два роки тому. Відповідний проект рішення минулого тижня був ухвалений на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради.

– Це не означає, що лікарні працюють виключно на платній основі, – зауважує директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. – Мова йде про виняткові послуги. Приміром, при видачі дозволу на носіння зброї, чи отримання довідки на право водіння, або ж для тих, хто виїжджає за кордон і потребує щеплень не характерних для нашого регіону (зокрема, від малярії та інших "екзотичних" хвороб). Або ж якщо людина прагне обстежитися без черги, вона має заплатити в касу лікарняного закладу чітко визначену суму за відповідну послугу. І ніхто не матиме права вимагати більше грошей, у вигляді різноманітних благодійних внесків.

За словами Олега Стадника, якщо пацієнт не може або не хоче платити гроші за медичну послугу, він записується на прийом до лікаря згідно з наявною чергою, і отримує направлення на ту чи іншу процедуру, яка надається за бюджетні кошти. У той же час незахищені верстви населення та всі громадяни, які обслуговуватимуться за чергою, матимуть право на безкоштовні послуги, що фінансуються з бюджету.

За його словами, у більшості випадків платні послуги, не стосуються людей з низьким достатком. Адже, якщо аналізувати їх перелік, стає зрозумілим, що довідку на носіння зброї, чи на право водіння отримує не бабуся з пенсією у 800 грн., а досить заможні люди, для яких заплатити декілька десятків гривень не наскільки обтяжливо. Те саме можна сказати і про щеплення поза календарем (в тому числі – від різноманітних незвичних для нашого регіону хвороб). Як правило, за такою послугою звертаються люди, які виїжджають за кордон, як туристи чи з метою заробітку.

Олег Стадник назвав три головні причини, які вплинули на збільшення тарифу на платні послуги. Зокрема, за два роки (останній раз тарифи затверджували у квітні 2007 р.) заробітна плата медичних працівників зросла майже на 70%, тарифи на оплату комунальних послуг підвищились в середньому на 80%, медикаменти подорожчали на 76%. Тому виникла потреба переглянути тарифні ставки платних медичних послуг. В середньому вони зростуть на 70-80 відсотків.

Законодавчою підставою для прийняття рішення про встановлення платних послуг є відповідна Постанова Кабміну, яку було прийнято ще у 1996 році. Нагадаємо, що із запропонованих Міністерством охорони здоров’я 30 видів платних послуг, в черкаських лікарнях у 2007 році було введено лише 11 видів. З підняттям вартості тарифів перелік платних послуг розширюватись не буде.

До речі, у 2007 власні надходження державних медичних закладів Черкас (гуманітарна та спонсорська допомога, платні послуги) склали 7 млн 50 тис. грн., у 2008 р. – 12 млн 270 тис. Торік дохід лікарень від платних послуг збільшився вдвічі. Олег Стадник переконаний, що зростання суми надходжень від платних послуг дасть змогу дещо зменшити навантаження на міський бюджет:

– Це – принцип самоокупності, але аж ніяк не рентабельності. Бо частка платних послуг у загальній потребі медичних установ на фінансування є доволі малою. Отож покриває лиш поточні потреби: закупівлю медикаментів, допоміжних матеріалів, часткового ремонту приміщень тощо.
За словами Олега Стадника, при визначенні тарифу кожна платна послуга лікарняного закладу ретельно обраховується, включаючи витрати на зарплату медичного працівника, накладні витрати (використання обладнання та устаткування), а також вартість медикаментів та реактивів.

Наприклад, загальний аналіз крові коштуватиме 9 грн. 87 коп. (донині було 6,07 грн.), сюди включено:
3,56 грн. – витрати на зарплату;
1,13 грн. – накладні витрати (використання обладнання та устаткування);
3,89 грн. – вартість медикаментів та реактивів.

Всі тарифи розраховані, виходячи із затрат, які несе заклад, надаючи ту чи іншу послугу. Приміром, для того, щоб зробити загальний аналіз крові, необхідно купити вату та спирт, що коштує разом щонайменше 6,75 грн. (100 мл спирту коштує 4,30 грн., а 100 г вати – 2,45 грн.).

Огляд терапевта за новими ставками оцінюється в 3,73 грн. (донині було 2,28 грн.), сюди включено:
– витрати на заробітну плату – 2,22 грн.
– накладні витрати –0,71 грн.

Для довідки: Механізм офіційних платних послуг в медичних закладах Черкас запрацював з 1 травня 2007 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар