Толерантна черкаська міліція
У рамках опитування серед працівників підрозділів та галузевих служб УМВС України в Черкаській області вимірювалася соціальна дистанція між співробітниками міліції та представниками різних національностей. Під соціальною дистанцією розуміють ступінь надання переваги представниками однієї національної групи представникам інших національних груп у якості партнерів у міжособистістному спілкуванні та готовність іти на контакти з представниками конкретних етнічних груп.
Для оцінки рівня толерантності використовувалася шкала Богардуса, пише Провінція.
Аналізуючи отримані дані, можна сказати, що толерантне ставлення (бал нижче 4-х означає готовність допустити представників вказаної національності як членів родини, близьких друзів, сусідів – сфера міжособистістного спілкування) правоохоронці проявляють до українців, росіян, поляків та американців.
Відособленість характерна як ставлення до національностей, яким поставили від 4 до 5-ти балів. Тобто це ті національності, представники яких не входять в бажану сферу соціального спілкування (“нехай живуть в Україні, але контакти з ними є небажаними”): азербайджанці, араби, вірмени, грузини, євреї, китайці, кримські татари, турки, узбеки.
До третього рівня належать представники груп населення, ставлення до яких визначається індексом у
діапазоні 5 – 6 балів, що вказує на ізольованість, небажання бачити представників цих соціальних груп в якості громадян держави, але при цьому допускається їх перебування у якості гостей. У даному випадку, це роми та чеченці.
Крайній ступінь нетерпимості – ксенофобія. У такому разі рівень індексу перевищує 6 балів, що означає повну відмову у в’їзді в країну. У середніх оцінках ми не маємо таких показників. Однак серед працівників ППС такі оцінки отримали араби, роми та чеченці. Узагалі саме працівники цього підрозділу УМВС демонструють найбільшу соціальну дистанційованість.
Опитування було проведено в рамках проекту «Підвищення рівня міжетнічної толерантності серед працівників УМВС в Черкаській області» з метою виявити особливості ставлення працівників підрозділів та галузевих служб УМВС України в Черкаській області до представників інших національностей.
Немає коментарів:
Дописати коментар