Найулюбленішим мостом городян є арочний пішохідний міст в Ювілейному парку. Його хрещений батько Олександр Андреєв, обласний керівник з 1965 по 1976 роки, був закоханий у паркове мистецтво. Відомий є той факт, що ще до роботи він навідувався у Соснівку, щоб годину-другу попрацювати з ношами чи лопатою у новому парку.
Так ось, під час однієї з робочих поїздок на Дніпропетровщину, в Новомосковськ, Андреєв побачив там арочний місток, що веселкою з'єднав верхівки крутояру. І не заспокоївся, доки не *пробив* такий самий для ЧЕРКАС.
Для жителів буд містечка "Мостопоїзда 473" (кілька будинків барачного типу, деякі збереглися й донині в глибині парку - там, де був кінний клуб) будівництво мосту стало мало не "домашнім завданням". В "Одеспроекті" була розроблена технічна документація, у Дніпропетровську виготовлені металоконструкції, які залізницею доправили до Черкас. Як не дивно, але проблеми виникли на місці:
керівники Черкаського Хімкомбінату, які обіцяли виділити 350-тонний німецький кран, чомусь передумали. Після тривалого простою мостовики, що за десятиліття накопичили чи малий досвід сміливих технічних рішень, застосували так званий "щогловий" ("мачтовий") метод монтажу:
арку поклали у здовж яру, потім підняли на 26 метрів і повернули за віссю. 65-метрова дуга лягла на платформи за... неповні півгодини.
Немає коментарів:
Дописати коментар