Поселення Панське утворилося в 1960 році кінці, коли почали будувати Кременчуцьку ГЕС і створили Кременчуцьке водосховище, яке є одним з найбільших в Україні. Тоді ж виникла потреба і в дамбі, котра б з'єднала правий і лівий береги.
Насипали дамбу і побудували залізний міст. Довжина моста - 1174 м. Він складається з двох частин - автомобільної і залізничної; існує також тротуар для пішоходів, але пішки міст переходити заборонено. На ньому цілодобово чергує озброєний патруль.
На третьому кілометрі після мосту дамба розширюється й на ній збудовано залізничну станцію Панське, що має назву села, яке тут стояло до будівництва водосховища й було затоплене його водами. Колишнє село було невеликим — десь зо три десятки хат. Пережило й війну. Порозселяли тоді жителів затопленого села на Кедину Гору, в Коробівку, Новодмитрівку та інші села Золотоніського району.
Унікальність Панського у тому, що це єдине поселення в Україні на дамбі. Саме селище – 4 будинки барачного типу, адмінбудівля залізничної станції, дачний будинок та службові будівлі. Зараз в поселенні близько 50 жителів. На станції переважно мешкають колишні й теперішні залізничники. Діти, яких тут близько десятка, навчаються в черкаських школах.
Усі поселенці прописані в Чапаєвці. Територіально Панське відноситься до Золотоніського району.
Живіть в Черкасах! Гордіться Черкасами!
Немає коментарів:
Дописати коментар