Вершина пагорба Слави
На вершину пагорба, де поховано майже тисячу воїнів, ведуть тераси, викладені гранітними блоками. Насипну частину пагорба обрамлює меморіальна гранітна стіна з викарбуваними іменами мешканців міста, які полягли у боях.
На підпірній стіні знаходиться 5 бронзових барельєфів, що розповідають про тяжкі часи війни. На першому зображено ополченців 1941 року, на другому — бій з фашистами. В центрі барельєфа — постать молодого бійця, який падає в пшеницю вражений кулею. На третьому барельєфі показана багнетна атака радянських воїнів, на четвертому — як у вбитого прапороносця товариш підхоплює прапор. На п'ятому — увічнені представники всіх родів військ Радянської Армії.
Авторами проекту меморіального комплексу були скульптори Г. Н. Кальченко (народна художниця УРСР, заслужений діяч мистецтв УРСР, лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка), Е. М.Кунцевич (співавтор, заслужений діяч мистецтв УРСР) та Б. П.Микитенко, архітектори А. Ф.Іващенко та О. С.Ренькас. Гіпсову постать Вітчизни-Матері відливали в ремонтному цеху Виробничого об'єднання «Азот».
В центрі величезної меморіальної площі знаходяться могили 5 Героїв Радянського Соююзу: В. М. Молоткова, В. П. Поднєвича, І. О. Онопрієнка, Ф. Ф. Лазарєва, С. А. Чалова.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар