Пагорб Слави


За 834 дні німецької окупації в часи Другої Світової війни фашисти завдали збитків місту на суму близько 400 мільйонів карбованців. Були зруйновані майже всі заводи і фабрики та понад 3 тисячі будинків. В руїнах лежала Соснівка. В боях за визволення Черкас полягло багато воїнів радянської армії. Тому для увіковічування герої війни було вирішено звести в місті меморіал.

1974 року рішенням Черкаського міськвиконкому проектувальникам Черкаського філіалу інституту «Дніпроцивільпромбуд» було доручено створити меморіальний комплекс на честь живих та загиблих героїв Великої Вітчизняної війни. Місцем для будівництва було обрано Замкову гору, де колись стояв Черкаський замок. Окрім цього вирішено було розширити пагорб у бік Дніпра на 28 м та підняти на 10 м. В кінці листопада 1974 року почались перші роботи. Генпідрядчиком виступило шляхове ремонтно-будівельне управління, яке брало участь у спорудженні Ювілейного парку, дендропарку та пам'ятника В. І. Леніну. Граніт надходив зі Старобабанівського кар'єру Уманського району, а лабрадоритові плити, на яких викарбовувались імена загиблих черкасців, — із Житомира. Роботи з будівництва були закінченні навесні 1977 року і вже 9 травня, в День Перемоги, відбулось урочисте відкриття комплексу.

Всередині 2009 року черкащанани по-новаторськи (першими в країні) відмовились від «вічного» вогню на газу на користь штучного полум'я, що імітує справжній вогонь. Відтепер електричний вічний вогонь у руці Матері–батьківщини горітиме цілодобово і в 2 режимах — буденному та святковому. Штучний вогонь створюється спеціальним пристроєм, що обійшовся міському бюджету в 176 тисяч гривень. Це світлодіодна восьмигранна конструкція виробництва США, що є повністю автоматизованою (комп'ютерне управління). Також у тринадцятиметрову статую було вмонтовано громовідвід

Немає коментарів:

Дописати коментар